Home

Roster

Schedule

Results

History

Contact

Follow dragongatejae on Twitter
Dragon Gate Pro Wrestling Official Site

Dragon Gate Studio

Dragon Gate USA Official Site

5/11/1997 Arena Naucalpan
1. Katsumasa Kuroki (8:16 La Magistral) Nobuhiko Oshima
2. Tatsukii Fuji (7:24 Crab Hold) Takahiro Suwa
3. Tony Rivera, Quervo (2-1) Tsubasa, Shinobi
-Tsubasa (4:05 Hurricanrana) Rivera
-Rivera (5:01 Tera Aranya) Shinobi
-Rivera (8:22 La Guardina) Shinobi
4. J.L. Feliciano, El Brazo, Brazo de Oro (2-1) Kendo, Pantera, Solar #1
-Pantera (7:11 Pinfall) Oro
-Feliciano (4:58 Modified Backslide) Pantera
-Oro (6:20 Pinfall) Solar
5. Ultimo Dragon (9:59 Tiger Suplex Hold) Negro Casas

8/4/1997 Arena Naucalpan
1. Mini Black Con{W}, Mini White Con (20:34 Pinfall) Officiarito, Patchuli Pan{L}
2. Cassandra, Morgana (12:24 Double Schoolboy) Irma Aguila, Super Chick
3. Magnum Tokyo{W}, Shiima Nobunaga (14:28 La Magistral) Judo Suwa{L}, Sumo Fuji
4. Tsubasa, Kendo, Super Astro (2-1) Brazo de Plata, El Blanc, Arcon Negro
-Tsubasa (9:35 Pinfall) Plata
-Plata (1:19 Fisherman Suplex) Astro
-Tsubasa (3:51 Hurricanrana) Negro
5. Ultimo Dragon, Atlantis (2-1) Emilio Charles Jr, La Fiera
-Charles (5:58 Pinfall) Dragon
-Dragon (3:48 Hurricanrana) Fiera
-Dragon (7:23 Dragon Sleeper) Charles

12/6/1997 Arena Naucalpan
1. Young Dragons Cup: Magnum Tokyo (8:53 La Magistral) Judo Suwa
2. Young Dragons Cup: Dr. Cerebro (6:10 Millionaro) SAITO
3. Young Dragons Cup: Tony Rivera (2:31 BCF) Sumo Fuji
4. Young Dragons Cup: Shiima Nobunaga (Texas Cloverhold) Dragon Kid
5. Young Dragons Cup Semis: Magnum Tokyo (6:57 La Magistral) Dr. Cerebro
6. Young Dragons Cup Semis: Tony Rivera (1:09 Standing Clutch) Shiima Nobunaga
7. Kendo, Tsubasa{W}, Shiryu (10:06 Phoenix Splash) Black Warrior, Violencia, Rey Buccanero{L}
8. Young Dragons Cup Finals: Magnum TOKYO (8:06 La Magistral) Tony Rivera
9. NWA Middleweight Title: Ultimo Dragon (19:19 Dragon Sleeper) Dr. Wagner Jr.

2/28/1998 Arena Naucalpan
1. Damiencito{W}, El Guerrero (10:23 Modified Rib Breaker) Ultimo Dragoncito
2. Kendo, Solar #1{W} (13:18 Fantasia) Diablo Guerrero, Gran Futuro
3. Lelevos Cibernetico Elimination Match: Shiima Nobunaga, Sumo Fuji, Judo Suwa, Arkangel, Dr. Cerebro def. SAITO, Dragon Kid, Magnum Tokyo, Tony Rivera, Shinobi 
-Cerebro (11:40 Millionaro) Saito
-Arkangel (2:03 Power Bomb) Shinobi
-Rivera (0:34 Universal) Cerebro
-Rivera (4:02 Pinfall) Arkangel
-Magnum (3:53 Avalanche Frankensteiner) Suwa
-Fuji (1:40 Low Blow) Rivera
-Magnum (1:28 Aztec Suplex) Fuji
-Shiima (5:48 Diving Kneel Kick) Magnum
*DK was eliminated due to injury
4. Dr. Wagner Jr., Bestia Salvage, Scorpio Jr.{W} (21:42 Power Bomb) Ultimo Dragon, Shiryu, Tsubasa

5/23/1998 Arena Naucalpan
1. Lady Apache (13:27 German Suplex) La Diabolica
2. El Brazo, Brazo de Oro, Karloff Karde Jr. (11:55 Pinfall) Nuevo Mr. Niebla, Kendo, Tony Rivera{L}
3. Mexican Trios Titles: Shiima Nobunaga, Sumo Fuji, Judo Suwa{W} (20:13 Diving Headbutt) Magnum Tokyo, Dragon Kid, SAITO{L}
4. Yuji Nagata{W}, Vampiro Canadiense (8:26 Nagata Lock) Black Magic, Silver King{L}
5. Ultimo Dragon, El Hijo Del Santo (2-1) Black Warrior, Negro Casas
-Ultimo (11:24 New La Magistral) Casas
-Casas (6:13 La Magistral) Santo
-Santo (5:00 Caballo) Casas

8/29/1998 Arena Naucalpan
1. SAITO (9:19 SAITO Special) Yasushi Kanda
2. Lady Apache (9:49 Front Cradle) La Diabolica
3. Lodi, Bluely, Silks (15:10 Backslide) Rockeros 1{L}, 2, 3
4. Yamaha Cup Battle Royal (Full Results Unavailable, 12 Entrants total) 
Shiima Nobunaga (4:44 Pinfall) Dragon Kid
5. Felino, Emilio Charles Jr., Atlantis (2-1) Scorpio Jr, La Fiera, Apolo Dantes
-Scorpio Team (6:59 Simultaneous Fall) Felino Team
-Atlantis (2:34 Pinfall) Fiera
-Charles (3:24 Pinfall) Dantes
5. Elimination Match: Magnum Tokyo, SAITO, Dragon Kid (3-2) Shiima Nobunaga, Sumo Fuji, Judo Suwa
-Fuji (11:29 Choke Slam) SAITO
-Magnum (3:14 La Magistral) Fuji
-Kid (3:12 Hurricanrana) SUWA
-Shiima (1:48 Pinfall) Kid
-Magnum (6:42 Pinfall) Shiima

12/12/1998 Arena Naucalpan
1. Young Dragons Cup: Yasushi Kanda (2:28 Pinfall) Stalker Ichikawa
2. Young Dragons Cup: Genki Horiguchi (4:28 Cavernaria) Nemesis
3. Young Dragons Cup: SAITO (5:37 Wrestling Special) Rey Pantera
4. Young Dragons Cup: Kenichiro Arai (8:00 Half Crab Hold) Susumu Mochizuki
5. Young Dragons Cup Semis: Genki Horiguchi (4:25 Cross Arm Breaker) Yasushi Kanda
6. Young Dragons Cup Semis: Kenichiro Arai (2:41 Ref Stop) SAITO
7. Young Dragons Cup Finals: Genki Horiguchi (7:05 GH Lock) Kenichiro Arai
8. Shiima Nobunaga, Sumo Fuji, Judo Suwa, Yoshikazu Taru (2-1) Magnum Tokyo, Dragon Kid, El Hijo Del Santo, Vampiro
-Vampiro (Pinfall) Taru
-SUWA (Pinfall) Santo
-Nobunaga (Mad Splash) Magnum

5/15/1999 Arena Naucalpan
1. Yasushi Kanda (5:06 Pinfall) Ryo Saito
2. Genki Horiguchi, MAKOTO{W} (13:10 Visual Driver II) Susumu Mochizuki, Stalker Ichikawa{L}
3. Tiger Dream, Mary Apache, Ayako Hamada (13:03 Pinfall) Michiko Ohmukai, Rie Tamada, Yumi Fukawa
4. CMLL Lady's Title: Lady Apache (11:35 Count Out) Mariko Yoshida
5. Kenichiro Arai (5:03 Pinfall) SAITO
6. Shiima Nobunaga{W}, Judo Suwa, TARU (2:56 Pinfall) El Satanico, Brazo de Oro, El Brazo{L}
7. NWA Middleweight Title: The Great Sasuke (18:42 Cross Armbreaker) Sumo Fuji

8/28/1999 Arena Naucalpan
1. Susumu Mochizuki (2-0) Ryo Saito
-Susumu (9:36 Stretch Plum) Ryo
-Susumu (8:13 Yokosuka Cutter) Ryo
2. Genki Horiguchi, Mike Segura (2-1) Bombero de Inferno, Dr. Cerebro
-Segura (6:06 La Magistral) Cerebro
-Rudo Team (4:08 Pinfall) Genki
-Genki (6:14 Flying GH Lock) Bombero
3. Lodi, Bluely, Silks (2-1) Stalker Ichikawa, El Brazo, Brazo de Oro
-Brazo (7:11 Small Package) Silks
-Lodi (2:01 Pinfall) Stalker
-Lodi Team (3:42 Simultaneous Fall) Ichikawa Team
4. Yasushi Kanda, Kato Kung Lee, Atlantis (2-1) Kenichiro Arai, El Satanico, Villano 3
-Kenichiro Arai (11:25 Crab Hold) Kanda
-Kato (3:43 Hurricanrana) Satanico
-Kanda (5:57 Gekokujoh Elbow) Kenichiro Arai

12/11/1999 Arena Naucalpan
1. Young Dragons Cup: Yasushi Kanda (4:54 Gekokujoh Elbow) Fantasy
2. Young Dragons Cup: Kung Fu Jr. (3:54 High Kick) Stalker Ichikawa
3. Young Dragons Cup: Susumu Mochizuki (11:24 Northern Lights Suplex) Sonic
4. Young Dragons Cup: Ryo Saito (5:56 Hurricanrana) Super Mega
5. Young Dragons Cup Semis: Yasushi Kanda (5:20 Gekokujoh Elbow) Kung Fu Jr.
6. Young Dragons Cup Semis: Ryo Saito (13:49 DQ due to Low Blow) Susumu Mochizuki
7. Young Dragons Cup Finals: Yasushi Kanda (10:45 Gekokujoh Elbow) Ryo Saito
8. Hijo del Santo, Dragon Kid, Genki Horiguchi (2-1) Blue Panther, Bombero Infernal, Kenichiro Arai
-Santo (10:56 Front Cradle) Panther
-Panther (7:06 Mexican Stretch) Genki
-Kid (7:25 Dragonrana) Kenichiro Arai
9. El Brazo (10:00 Draw) Super Brazo

2/26/2000 Arena Naucalpan
1. Kenichiro Arai (6:13 Crab Hold) Mototsugu Shimizu
2. Ryo Saito (6:18 Cycling Yahoo) Stalker Ichikawa
3. Yamaha Cup Tournament: Susumu Mochizuki{W}, Yasushi Kanda (12:24 Low Blow) Lymen{L}, Kung Fu Jr.
4. Yamaha Cup Tournament: Genki Horiguchi{W}, Mike Segura (15:13 GH Lock Umi) Dr. Cerebro, Bombero Infernal{L}
5. Yamaha Cup Tournament Finals: Susumu Mochizuki, Yasushi Kanda (2-1) Genki Horiguchi, Mike Segura
-Kanda (9:05 German Suplex Hold) Segura
-Segura (2:39 Pinfall) Susumu
-Kanda (8:05 Gekokujoh Elbow) Segura
6. Mr. Niebla, Kato Kung Lee, Rayo De Jalisco (2-1) TARU, Kenichiro Arai, El Satanico
-Niebla (3:45 Pinfall) Satanico
-Satanico (3:34 Pinfall) Rayo
-Kato (4:53 Sleeper Hold) TARU

5/3/2000 Arena Naucalpan
1. Kenichiro Arai (5:30 Crab Hold) Naruki Doi
2. Ryo Saito (4:34 Camel Clutch) Takayuki Mori
3. Yasushi Kanda (5:51 Pinfall) Akihito Terui
4. Genki Horiguchi (5:43 Hizajujigatame) Takuya Murakami
5. Susumu Mochizuki (5:41 Pinfall) Mototsugu Shimizu
6. Ken'ichiro Arai{W}, Susumu Mochizuki, Yasushi Kanda (19:35 Pinfall) Genki Horiguchi, Stalker Ichikawa{L}, Ryo Saito
7. Rayo De Jalisco Jr, Atlantis, Dragon Kid, Hijo De Rayo Jalisco Jr (2-1) CIMA, Sumo Dandy Fuji 2000, TARU, Villano 3
-Jalisco Jr. (5:56 Pinfall) Fuji
-Fuji (8:30 Pinfall) Hijo de Rayo
-Jalisco (6:30 Pinfall) TARU

9/02/2000 Arena Naucalpan
1. Touru Ito (3:48 Crab Hold) Masato Yoshino
2. Takamichi Iwasa (4:33 Kichikugatame) Nitohei Oyanagei
3. Takayuki Mori, Second Doi (2-1) Mototsugu Shimizu, Skayde
-Mori (7:51 Crucifix Hold) Shimizu
-Shimizu (4:41 Marshmallow Hedgehog) Doi
-Doi Team (4:39 Double Fall) Skayde Team
4. Mike Segura, Super Latin, Super Hi Nocho (2-1) Dr. Cerebro, Bombero Infernal, Takuya Murakami
-Segura (7:17 Hurricanrana) Bombero
-Murakami (5:52 Sidewinder) Segura
-Latin (5:53 Crucifix Hold) Murakami
5. Emilio Charles Jr., Ryo Saito, Silver King (2-1) Milano Collection AT, Pierro, Apolo Dantes
-Ryo (7:51 Cycling Yahhoo) Pierro
-Milano (4:21 Emporio Armani Shoe) Charles
-Charles (4:57 Pinfall) Pierro

9/2/2000 Arena Lopez Mateos
1. Young Dragon Cup 1st Round: Milano Collection AT (7:58 STF) Touru Ito
2. Young Dragon Cup 1st Round: Second Doi (8:39 9 Cross) Nitohei Oyanagei
3. Young Dragon Cup 1st Round: Takayuki Mori (6:43 Escargot) Takamichi Iwasa
4. Young Dragon Cup 1st Round: Ryo Saito (10:15 Cycling Yahoo) Yasushi Tsujimoto
5. KAWABATA (Flying Cross Armbreaker) Stalker Ichikawa
6. Dragon Kid, Mascara Sagrada (2-1) Gran Marks, Mosco de la Merced
-Sagarada (6:47 Pinfall) Gran
-Gran (5:34 Pinfall) Kid
-Sagrada (2:48 Pinfall) Gran

12/9/2000 Arena Naucalpan
1. Takamichi Iwasa{W}, Touro Ito, Yasushi Tsujimoto (11:46 Give Me Chocolate) Nitohei Oyanagei, Raimu Mishima, Junya Fukumasa
2. Skayde (7:05 Udekimegatame) Stalker Ichikawa
3. Young Dragon Cup: Milano Collection AT (8:53 STF) Second Doi
4. Young Dragon Cup: Ryo Saito (8:23 Cycling Yahoo) Takayuki Mori
5. Ultimo Dragoncito, Cicloncito Ramirez (2-1) TARUcito, Pierrothito de Puerto Rico
-Dragoncito Team (7:11 Double Fall) TARUcito Team
-Pierrothito (4:15 Mexican Stretch) Cicloncito
-Dragoncito (6:12 Romero Special) TARUcito
6. Young Dragon Cup Finals: Milano Collection AT (11:35 AT Lock) Ryo Saito
7. Dragon Kid, Lizmark, El Dandy (2-1) Shocker, Bestia Salvaje, Scorpio Jr.
-Kid Team (10:40 Triple Fall) Shocker Team
-Scorpio Jr (3:58 Pinfall) Dandy
-Dandy (5:48 DQ) Salvaje

2/17/2001 Gymnasium de la Unida Cuauhtémoc
1. Raimu Mishima, Junya Fukumasa (2-1) Neo, Black Thunder
-Mishima (8:46 Cobra Clutch) Neo
-Neo (4:51 Pinfall) Fukumasa
-Mishima (6:25 Count Out) Neo
2. Ultimo Dragoncito (2-1) TARUcito
-Dragoncito (2:48 Modified Rollup) TARUcito
-TARUcito (3:46 Furechita) Dragoncito
-Dragoncito (2:39 Mexican Stretch) TARUcito
3. Elimination Match: Milano Collection AT, Yasushi Tsujimoto, Masato Yoshino, Takamichi Iwasa, Touru Ito (5-4) Ryo Saito, Takayuki Mori, Skayde, Takayuki Yagi, Nitohei Oyanagei
-Yoshino (11:46 Sol Naciente) Yagi
-Oyanagei (20:29 Shuusengatame) Ito
-Mori (22:54 Escargot) Yoshino
-Iwasa (24:47 Goliath Bird Eater) Oyanagei
-Skayde (26:49 Pinfall) Tsujimoto
-Ryo (26:54 Cycling Yahhoo) Iwasa
-Milano (28:08 AT Lock) Mori
-Milano (29:11 AT Lock) Skayde
-Milano (33:44 AT Lock) Ryo

5/12/2001 Arena Coliseo
1. Shuji Kondo (6:57 Jackhammer) Jun Ogawauchi
2. Cicloncito Ramirez (10:46 Jacknife) TARUcito
3. KENtaro Mori, Skayde, Nitohei Oyanagei{W} (23:28 Nitoheigatame) Raimu Mishima, Takamichi Iwasa{L}, Touru Owashi
4. Milano Collection AT, Masato Yoshino, Yasushi Tsujimoto (2-0) Big Fuji, TARU, SUWA
-Milano Team (12:06 Disqualification) C. MAX Team
-Milano (21:49 AT Lock) TARU
5. Vampiro, Atlantis, Villano 3 (2-1) CIMA, Blue Panther, Fuerza Guerrera
-Ricky Marvin (5:48 Pinfall) CIMA
-Panther (12:56 Mexican Stretch) Villano
-Vampiro (7:01 Pinfall) Fuerza
**Marvin was injured after fall 1, then replaced by Vampiro, who was supposed to be in the match anyway, but was late in arriving.

8/25/2001 Gymnasium de la Unida Cuauhtémoc
1. Takayuki Yagi (10:40 Takotsubokatame) Shuji Kondo
2. Touru Owashi (10:58 Running Choke Slam) Jun Ogawauchi
3. Nitohei Oyanagei, TARUcito, Skayde (2-1) Takamichi Iwasa, Raimu Mishima, Black Thunder
-Oyanagei (11:40 Saluting Ground Octopus) Iwasa
-Iwasa Team (8:30 Triple Diving Headbutt) Skayde
-Oyanagei (20:03 Nitoheigatame) Thunder
4. Masato Yoshino (2-1) Milano Collection AT
-Milano (7:44 Paradise Lock) Yoshino
-Yoshino (4:06 Somersault Leg Drop) Milano
-Yoshino (Forfeit, Milano suffered a concussion) Milano
Heavy Metal, La Parka Jr., KENtaro Mori (2-1) Cibernetico, Stevie Brother Tsujimoto , Abismo Negro
-Parka Jr (8:31 Quebradora con Hilo) Abismo
-Stevie (5:49 Flying Worm) Mori
-Metal (7:43 La Magistral) Stevie

12/2/2001 Gymnasium de la Unida Cuauhtémoc
1. Takuya Sugawara{W}, Berlinetta Boxer (8:12 Modified Backbreaker) Shachihoko Machine 1{L}, Shachihoko Machine 2
2. Young Dragons Cup Semifinal: Shuji Kondo (7:40 Gorilla Clutch) Jun Ogawauchi
3. Young Dragons Cup Semifinal: Touru Owashi (6:20 Senshurakuugatame) KAWABATA
4. Milano Collection AT, Stevie Brother Tsujimoto, Masato Yoshino (2-0) KENtaro Mori, TARUcito, Kinya Oyanagei, Takayuki Yagi
-Yoshino (11:38 Sol Naciente) Yagi
-Milano (12:23 AT Lock) Mori
5. Young Dragons Cup Finals: Touru Owashi (9:38 Senshurakuugatame) Shuji Kondo
6. Octagon, Heavy Metal (2-1) Susumu Mochizuki, Masaaki Mochizuki
-Metal (7:22 La Magistral) Masaaki
-Susumu (0:36 Low Blow DQ) Metal
-Octagon (2:56 Low Blow DQ) Masaaki

2/17/2002 Gymnasium de la Unida Cuauhtémoc
1. T2P Merit Assessment League: Milano Collection AT (10:13 AT Lock) Second Doi
2. T2P Merit Assessment League: Masato Yoshino (10:13 Sol Naciente) Kinya Oyanagei
3. T2P Merit Assessment League: Anthony W. Mori (10:15 Escargot) Stevie Brother Tsujimoto
4. T2P Merit Assessment League: Shuji Kondo (20 Minute Draw) Touru Owashi
**Match went to a 15 minute draw, then was restarted for 5 more minutes.
5. Atlantis, Rayo De Jalisco, Brazo de Platino (2-1) Bestia Salvage, Gran Marks, Bordel Boricua
-Platino (5:01 Hip Drop) Salvage
-Marks (3:48 Pinfall) Atlantis
-Atlantis (4:51 Atlantida) Salvage
6. Yamaha Cup Scramble Time Battle Royal: Berlinetta Boxer, Takuya Sugawara, Skayde, Junya Fukumasa, Touru Owashi, Shuji Kondo, Anthony W. Mori, Stevie Brother Tsujimoto, Kinya Oyanagei, Masato Yoshino, Milano Collection AT, Second Doi
Order of elimination: Owashi, Kondo, Oyanagei, Barionetta, Sugawara, Fukumasa, Milano, Skayde, Doi, Tsujimoto, Yoshino (25:07 Tarzan Heart) Mori

5/12/2002 Arena Coliseo
1. Fumiyuki Hashimoto (8:47 Pinfall) Taiji Ishimori
2. TARUcito def Koichiro Arai & Ultimo Dragoncito
-TARUcito (8:01 Frecheta) Shoichiro Arai
-TARUcito (5:06 Pinfall) Ultimo Dragoncito
3. Kinya Oyanagei, Takuya Sugawara, Junya Fukumasa, Jun Ogawauchi (13:26 4 Way Llave Submission) Shachihoko Machine #1, Shachihoko Machine #2, Shachihoko Machine #3, Shachihoko Machine #4
4. Touru Owashi (11:40 Senshurakuugatame) Hisamaru Tajima
5. Ryo Saito{W}, Anthony W. Mori, Second Doi (16:24 German Suplex Hold) Condotti Shuji, Pescatore Yagi, Berlinetta Boxer{L}
6. UWA 6 Man Tag Titles: CIMA, Don Fujii, TARU (2-1) Milano Collection AT, YOSSINO, Brother YASSINI
-CIMA (8:42 Schwein) YASSINI
-YOSSINO (7:21 Sol Naciente) TARU
-Don Fujii (4:50 Foul due to Low Blow) Milano
7. Rayo de Jalisco Jr, Atlantis, Villano III, Villano IV (2-1) SUWA, Bestia Salvage, Dr. Wagner Jr, Apolo Dantes
-Villano IV (8:50 Front Cradle) Dr. Wagner Jr.
-Dr Wagner Jr (6:27 Lyger Bomb) Villano IV
-Rayo De Jalisco (10:12 Tope De Reversa) Villano IV

8/3/2002 Gymnasium De La Unida Cuauhtémoc
1. Hisamaru Tajima (7:58 Lariat) Murcielago
2. SUWAcito, Small Dandy Fuji{W} (13:12 Nice German Suplex) Shachihoko Machgine 1 & 2 & 3
3. Kenichiro Arai{W}, Koichiro Arai (18:45 Tobidashiichuui & Tsuitotsuchuui) Turbo{L}, Kinya Oyanagei
4. YOSSINO, Brother YASSINI (2-1) Anthony W. Mori, Taiji Ishimori
-Ishimori (6:56 Low Blow~DQ) YASSINI
-YASSINI (4:13 Postore De La Noche) Mori
-YOSSINO (7:00 Sol Naciente) Ishimori
5. Milano Collection AT and Touru Owashi Graduation Match: Milano Collection AT, Mister Aguila, Latin Lover (2-1) Touru Owashi, Hector Garza, Super Crazy
-Aguila (6:09 Moonsault Attack) Garza
-Garza (6:55 Pinfall) Aguila
-Latin Lover (4:19 Front Cradle) Garza

12/7/2002 Gymnasium De La Unida Cuauhtémoc
1. Young Dragons Cup: SUWAcito (10:48 Low Blow) Berlinetta Boxer
2. Young Dragons Cup: Condotti Shuji (6:19 Gorilla Clutch) Small Dandy Fuji
3. Young Dragons Cup: Jun Ogawauchi (5:16 Samurai Lock) Koichiro Arai
4. Young Dragons Cup: Taiji Ishimori (6:59 Modified Senton) Henry III Sugawara
5. Toryumon X 4 Person Debut Match: Manabu Murakami{W}, Takeshi Yamamoto (8:09 Pinfall) Naoki Tanizaki, Ken'ichi Sakai{L}
6. Young Dragons Cup: Condotti Shuji (8:39 Gorilla Clutch) SUWAcito
7. Young Dragons Cup: Taiji Ishimori (4:57 Modified Front Cradle) Jun Ogawauchi
8. WPW Offer Match, 3 Way: R2K def. El Infernal, Silver Tiger
-R2K (5:27 Dragonrana) Infernal
-R2K (5:48 Moonsault Press) Tiger
9. Young Dragons Cup Finals: Taiji Ishimori (11:55 Small Package) Condotti Shuji 
10. Second Doi{W}, Phillip J. Fukumasa, Noriaki Kawabata (14:40 Golden Glove) Skayde, Murcielago, Shachihoko Machine #1{L}
11. Ultimo Dragon, Masaaki Mochizuki, Dragon Kid (2-1) Bestia Salvage, Scorpio Jr, El Duende
-Scorpio (3:11 Pinfall) Kid
-U. Dragon (6:48 La Magistral) Bestia
-U. Dragon (5:51 Dragon Sleeper) Scorpio Jr.

2/22/2003 Toryumon X, Gymnasium de la Unida Cuauhtémoc
1. Manabu Murakami (6:31 Lariat) Takayasu Fukuda
2. Takeshi Minaminno (7:04 Diving Headbutt) Kenichi Hanai
3. Skayde (5:38 Mexican Stretch) Keiji Kogure
4. Yamaha Scramble Cup Tag Tournament: SUWAcito{W}, Small Dandy Fuji (9:10 FFF) Henry III Sugawara, Naoki Tanizaki{L}
5. Yamaha Scramble Tag Tournament: Taiji Ishimori{W}, Shu Sato (8:19 Superstar Elbow) Berlinetta Boxer, Murcielago{L}
6. Ultimo Dragoncito (11:06 Running Lyger Bomb) Koichiro Arai
7. Yamaha Scramble Cup Tournament Finals: Taiji Ishimori{W}, Shu Sato (14:20 Superstar Elbow) SUWAcito, Small Dandy Fuji{L}
8. Ultimo Guerrero, Rey Bucanerro, Tarzan Boy (2-1) Ultimo Dragon, Shocker, Jun Ogawauchi
-U. Dragon Team (5:22 Submission) Rudo Team
-U. Guerrero, Rey (3:21 Double Wakigatame) Shocker
-U. Guerrero (4:15 Guerrero Special) Ogawauchi

5/11/2003 Arena Coliseo
1. KONDO&CO (8:02 Half Crab Hold) Manabu Katakami
2. Takeshi Minaminno, Takayasu Fukuda{W}, Kenichi Hanai (16:52 Reverse Splash) Koichiro Arai{L}, Naoki Tanizaki, Manabu Murakami 
3. Brazo De Oro Jr, Brazo De Plata Jr., Skayde{W} (13:25 Placenta) Murcielago, Berlinetta Boxer, Rambo Miura {L}
4. Handicap Match: Shu Sato, Henry III Sugawara, Jun Ogawauchi (18:52 Double Count Out) TARU, Small Dandy Fuji, SUWAcito, Mini CIMA
5. UWA World Welterweight Title: Taiji Ishimori (13:32 Superstar Elbow) Super Crazy
6. UWA World 6 Man Tag Titles: CIMA{W}, SUWA, Don Fujii (19:29 Schwein) Jose Luis, Black Terry{L}, El Guerrero
7. Ultimo Dragon, Shocker, Brazo de Plata (2-1) Violencia, Nitro, Pierroth Jr.
-Nitro (3;00 Hurricanrana) Shocker
-Plata (3:11 Hip Press) Violencia
-Ultimo (4:42 Hurricanrana) Pierroth

8/31/2003 Gymnasium De La Unida de Cuauhtémoc
1. KONDO&CO (10:13 Holding Style Crab Hold) Yosuke Aoki
2. Skayde (7:40 Modified Cobra Twist) Manabu Katakami
3. Manabu Murakami{W}, Naoki Tanizaki (12:21 S-K-B) Murcielago, Lambo Miura{L}
4. Mini CIMA{W}, SUWAcito, TARUcito 2, Small Dandy Fuji (13:41 Triangle Jump Mad Splash) Shu Sato, Koichiro Arai{L}, Henry III Sugawara
5. UWA World Welterweight Title: Taiji Ishimori (7:48 Superstar Elbow) Fuerza Guerrera
6. Vampior Canadiense, Negro Casas, El Dandy (2-0) Ken'ichi Hanai, Mango Fukuda, Takeshi Minaminno
-Casas (8:57 La Magistral) Takeshi
-Vampiro (7:18 Choke Slam) Takeshi

12/7/2003 Arena Coliseo
1. Young Dragon Cup Qualifier Dragon Scramble
Naoki Tanizaki (1:34 Crucifix) Pineapple Hanai
Mango Fukuda (2:25 Pinfall) Manabu Murakami
(3:02 Over the Top Rope) Murcielago
(3:40 Over the Top Rope) Small Dandy Fuji
(5:08 Over the Top Rope) Koichiro Arai
(5:54 Over the Top Rope) Mini CIMA
(6:53 Over the Top Rope) Lambo Miura
(10:12 Over the Top Rope) SUWAcito
*Naoki, Mango, Takeshi Minaminno, Murakami advance
2. Pineaple Hanai (7:36 Pinfall) Manabu Murakami
3. Mini CIMA, SUWAcito{W}, Small Dandy Fujii (12:57 FFF) Koichiro Arai, Murcielago, Lambo Miura{L}
4. Young Dragons Cup: Naoki Tanizaki (5:34 Backslide) Mango Fukuda
5. Young Dragons Cup: Takeshi Minaminno (9:19 Death Valley Bomb) Manabu Murakami
6. NWA & UWA Welterweight Title: Taiji Ishimori (9:30 Double Fall) YOSSINO
7. Young Dragons Cup Finals: Takeshi Minaminno (13:20 Death Valley Bomb) Naoki Tanizaki
8. Milano Collection AT, Ultimo Guerrero, Rey Bucanerro (2-1) Jorge Rivera, Henry III Sugawara, Shu Sato, Kei Sato
Satos (4:14 Shachihoko Clutch) Ultimo; Henry (4:14 Buckingham Backbreaker) Rey
Ultimo (2:44 Guerrero Special) Shu; Rey (2:44 Gory Special) Kei
Milano (3:26 AT Lock) Kei

2/22/2004 Arena Coliseo
1. Small Dandy Fuji (11:57 Half Crab Hold) Chiharu Watanabe
2. Yamaha Cup Tag Tournament 1st Round: Mini CIMA, SUWAcito{W} (11:55 Rope Assisted Pinfall from Low Blow) Naoki Tanizaki{L}, Manabu Murakami
3. Yamaha Cup Tag Tournament 1st Round: Shu Sato, Kei Sato (11:55 Count Out) Mango Fukuda, Pineapple Hanai{L}
4. Murcielago{W}, Lambo Miura, Gajaldo (19:15 Omega) Skayde, Turbo{L}, Koichiro Arai
5. Ultimo Guerrero, Rey Bucanero, Takeshi Minaminno (2-1) Taiji Ishimori, Henry III Sugawara, Brazo De Plata
-Taiji (Hurricanrana) Rey; Henry (Hurricanrana) Guerrero; Plata (Hip Press) Takeshi (6:40 3 Simultaneous Falls) 
-Guerrero (1:40 Pinfall) Henry
-Takeshi (3:32 Death Valley Bomb) Taiji
6. Yamaha Cup Tag Tournament Finals: Mini CIMA{W}, SUWAcito (13:38 Mad Splash) Shu Sato, Kei Sato{L}

5/16/2004 Arena Coliseo
1. Milanito Collection a.t. (6:46 a.t. Lock) Tatsuhito Senga
2. Kanjyouro Matsuyama (7:08 Koshouko Ichidai Otoko) Hajime Ohara
3. Mini CIMA, SUWAcito{W}, Small Dandy Fuji (14:44 FFF) Manabu Murakami, Fantasma Junior{L}, Hijo de Fantasma{L}
4. Negro Navarro{W}, Black Thunder (7:28 Toke Espaldas) Koichiro Arai, Chuuichiro Arai{L}
5. Murcielago, Lambo Miura, GALLARDO (11:29 DQ) Takeshi Minaminno, Mango Fukuda, Pineapple Hanai
6. Susumu Yokosuka{W}, MASADA (18:14 Yokosuka Cutter) Kei Sato{L}, Shu Sato
7. Ultimo Guerrero, Rey Bucanerro, Tarzan Boy, Super Crazy (2-1) Taiji Ishimori, Hiromi Horiguchi, Vampiro, Ultimo Dragon
Crazy (8:16 Moonsault Press) Taiji
Ultimo Dragon (2:46 Asai DDT) Guerrero
Guerrero (5:49 Mexican Stretch) Hiromi